Test kompetencji językowych
04.06.2018 g.16:30

WAŻNE!  Podręcznik obowiązujące na rok szkolny 2018/2019  - tutaj.

POLITYKA PRYWATNOŚCI - RODOKlasa politechniczna jest propozycją dla uczniów chcących studiować na kierunkach technicznych, inżynieryjnych  (architektura, budownictwo, elektronika, informatyka) oraz ścisłych kierunkach uniwersyteckich.
Uczniowie od pierwszej klasy realizują matematykę na poziomie rozszerzonym. W klasie II dochodzą przedmioty realizowane w rozszerzeniu:  fizyka albo geografia, chemia albo biologia, informatyka, j. angielski.
Uczniowie uzdolnieni matematycznie mogą sprawdzić się w konkursach organizowanych w szkole i poza nią. Uczestniczymy w Lidze Matematycznej - Uniwersytet Gdański, konkursie Wygraj Indeks - Politechnika Gdańska i Centrum Edukacji Nauczycieli , Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej - Uniwersytet Wrocławski oraz ogólnopolskim konkursie Kangur. Zespoły uczniowskie uczestniczą w międzyszkolnych meczach matematycznych pod patronatem UG .Wśród naszych uczniów i absolwentów są finaliści i laureaci tych konkursów.
Szkoła współpracuje z uczelniami Trójmiasta. Uczniowie uczestniczą w wykładach i warsztatach organizowanych w pracowniach Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach współpracy z Akademią Cisco nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania informatyczne. Realizacja projektu informatycznego Apps For Good wpływa na poszerzenie indywidualnych umiejętności uczniów.

Przedmioty wybierane w rekrutacji: j. polski, j. angielski, matematyka, fizyka    
Przedmioty rozszerzone (narzucone, do wyboru): matematyka, j.angielski, chemia/informatyka, fizyka/geografia
Języki obce: j. angielski, j. niemiecki, j. hiszpański

 

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego gdynia.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego xivlo.pl Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami. http://lo.xivlo.pl/index.php/rodo