Test kompetencji językowych
do klas dwujęzycznych
22.05.2019 g.16:30

UWAGA! Zebranie rodziców - więcej

WAŻNE!  Zmiany w WSO - $ 9 pkt 15  - zapraszamy do działu DOKUMENTY.Klasa politechniczna jest propozycją dla uczniów chcących studiować na kierunkach technicznych, inżynieryjnych  (architektura, budownictwo, elektronika, informatyka) oraz ścisłych kierunkach uniwersyteckich.
Uczniowie od pierwszej klasy realizują matematykę na poziomie rozszerzonym. W klasie II dochodzą przedmioty realizowane w rozszerzeniu:  fizyka albo geografia, chemia albo biologia, informatyka, j. angielski.
Uczniowie uzdolnieni matematycznie mogą sprawdzić się w konkursach organizowanych w szkole i poza nią. Uczestniczymy w Lidze Matematycznej - Uniwersytet Gdański, konkursie Wygraj Indeks - Politechnika Gdańska i Centrum Edukacji Nauczycieli , Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej - Uniwersytet Wrocławski oraz ogólnopolskim konkursie Kangur. Zespoły uczniowskie uczestniczą w międzyszkolnych meczach matematycznych pod patronatem UG .Wśród naszych uczniów i absolwentów są finaliści i laureaci tych konkursów.
Szkoła współpracuje z uczelniami Trójmiasta. Uczniowie uczestniczą w wykładach i warsztatach organizowanych w pracowniach Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach współpracy z Akademią Cisco nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania informatyczne. Realizacja projektu informatycznego Apps For Good wpływa na poszerzenie indywidualnych umiejętności uczniów.

Przedmioty wybierane w rekrutacji: j. polski, j. angielski, matematyka, fizyka    
Przedmioty rozszerzone (narzucone, do wyboru): matematyka, j.angielski, chemia/informatyka, fizyka/geografia
Języki obce: j. angielski, j. niemiecki, j. hiszpański